הרצאות וסדנאות

הרצאה
תפסתן אותי, אני ממש אוהבת לדבר מול קהל. מול קהל גדול זה בסדר, מול קהל קטן זה בסדר, עם קהל שרוצה להשתתף זה בסדר. כולם היו בניי.

אז מה קורה בזמן הקרוב?

ב-25.11.21 אפתח בספרייה שבמרכז הקהילתי בת ציון (יד אליהו, תל אביב) מועדון קריאה לגילי 10 ומעלה.
אחת לחודש ניפגש ונשוחח על ספר שנקבע ונקרא מראש. נדבר על רגשות שעלו במהלך הקריאה, אלה שבדרך כלל נשארים בינינו לבין הספרים, ותוך שיחה על הספר ככלל וגם על הדמויות, פיתולי העלילה והפרטים הקטנים נכיר גם את עצמנו ואת העולם ונתוודע לתקופות שונות ולעולמות אחרים.
המפגשים יערכו בימי חמישי האחרונים בכל חודש, בין השעות 17:00-18:30.
במפגש הראשון נשוחח על ספרים ועל קריאה, לקראת המפגש השני נקרא את "מומו" ונשוחח עליו.
ההרשמה נעשית דרך ספריית בת ציון, בטל' 03-7247950.

הרצאות שניתן להזמין:

אביב גדג', גבריאל בלחסן, שלום גד ואלוהים: הרצאת הדגל המוזיקלית שלי מבוססת על התזה שכתבתי על המוזיקאים אביב גדג', גבריאל בלחסן (ואלג'יר כמובן) ושלום גד ועל איך אלוהים מתארח בטקסטים שלהם. זו הרצאה בת שעה וחצי שהעברתי במגוון מקומות מול מגוון קהלים, יש לה גם גרסאות מקוצרות.

שרים בשפת התפילה: אהוד בנאי, אתי אנקרי, אביתר בנאי, ברי סחרוף, אלג'יר ומוזיקאים ישראלים מובילים רבים מצטטים את שפת הפיוט והמוזיקה של בית הכנסת ביצירה המקורית שלהם. איך משתמשים בקודש לצורך יצירה אישית וייחודית, איך הופכים את המורשת לחלק מהעתיד, ומה כל זה אומר על הפנים הרבות והמשתנות של החברה הישראלית?

סדנאות:

איך קוראים שיר: סדנת קריאה והאזנה. כל מפגש נסוב סביב נושא מסוים (אלוהים, ארץ, עיר, סוף וכו'). במפגשים נקרא יחד בשירים מושרים – songs ולא poems, אם כי גם הפואמז קופצים לפעמים לביקור – ונעסוק בקשר המיוחד שבין מילים, לחן וביצוע. נלמד לאתר את המפתחות שיעזרו לנו לפענח את מה שלפעמים נראה בלתי מפוענח, איך לדבר על שיר במילים, ואיך לקחת את האהבה שלנו למוזיקה צעד אחד קדימה. בכל מפגש נעסוק ביוצרות ויוצרים שונים מהרוק הישראלי לגווניו, בין אם מהמיינסטרים האיכותי ובין אם מהשוליים. שישה מפגשים ומעלה.

מפגשי קריאה והאזנה ספורדיים:

בתקופת הסגר הראשון שהנחיתה עלינו הקורונה, כשכולנו פחות או יותר טיפסנו על הקירות, ערכתי כמה פגישות זום שעסקו בכל פעם בשיר אחר. נפגשנו ושוחחנו עליו, הנחיתי אבל השיחה הייתה פתוחה והמשתתפות השתתפו. המפגשים בדרך כלל עסקו בשיר מושר, ויש הקלטות של המפגשים על "צרפת" של אלג'יר, "תפילה ליחיד" של אביב גדג', ו"המדריך לפליט" של אביב גדג'. מוזמנות לכתוב לי אם תרצו הקלטה. אשמח לחפור בחברותא בכל שיר מושר או כתוב, ויש כמה בקנה. יש לי רשימת תפוצה המוקדשת לענייני הרצאות וסדנאות שעוסקות במה שבין מוזיקה ושירה, כתבו לי אם אתן מעוניינות להצטרף.

מועדון קריאה לנוער:

דרך הספרים אנחנו לומדות להכיר את עצמנו ואת העולם, לדבר על רגשות שעולים מתוך הקריאה, על נושאים שלא ידענו ומעניינים אותנו, על תקופות שונות, על מה זה להיות בעולם. בכל מפגש נפתח שיחה סביב ספר שנקבע ונקרא מראש. בתחילה אקבע אילו ספרים נקרא, בהמשך המשתתפות יוכלו להציע הצעות. הסדנה מתאימה את עצמה לקבוצות גיל שונות (10-12, 13-15 ועוד).

מוזמנות ומוזמנים ליצור קשר לגבי כל דבר ועניין.