הרצאות וסדנאות

הרצאה
תפסתן אותי, אני ממש אוהבת לדבר מול קהל. מול קהל גדול זה בסדר, מול קהל קטן זה בסדר, עם קהל שרוצה להשתתף זה בסדר. כולם היו בניי.

אז מה קורה בזמן הקרוב?

ב-18/11/20 תתחיל סדנת שירה בת שמונה מפגשים המיועדת לתושבות.ים של יד אליהו, אני מלווה ומארחת שש משוררות מקומיות במשך הסדנה. פרטים נוספים כאן.

הרצאות שניתן להזמין:

אביב גדג', גבריאל בלחסן, שלום גד ואלוהים: הרצאת הדגל המוזיקלית שלי מבוססת על התזה שכתבתי על המוזיקאים אביב גדג', גבריאל בלחסן (ואלג'יר כמובן) ושלום גד ועל איך אלוהים מתארח בטקסטים שלהם. זו הרצאה בת שעה וחצי שהעברתי במגוון מקומות מול מגוון קהלים, יש לה גם גרסאות מקוצרות.

שרים בשפת התפילה: אהוד בנאי, אתי אנקרי, אביתר בנאי, ברי סחרוף, אלג'יר ומוזיקאים ישראלים מובילים רבים מצטטים את שפת הפיוט והמוזיקה של בית הכנסת ביצירה המקורית שלהם. איך משתמשים בקודש לצורך יצירה אישית וייחודית, איך הופכים את המורשת לחלק מהעתיד, ומה כל זה אומר על הפנים הרבות והמשתנות של החברה הישראלית?

סדנאות:

איך קוראים שיר: סדנת קריאה והאזנה. כל מפגש נסוב סביב נושא מסוים (אלוהים, ארץ, עיר, סוף וכו'). במפגשים נקרא יחד בשירים מושרים – songs ולא poems, ונעסוק בקשר המיוחד שבין מילים, לחן וביצוע. נלמד לאתר את המפתחות שיעזרו לנו לפענח את מה שלפעמים נראה בלתי מפוענח, איך לדבר על שיר במילים, ואיך לקחת את האהבה שלנו למוזיקה צעד אחד קדימה. בכל מפגש נעסוק ביוצרות ויוצרים שונים מהרוק הישראלי לגווניו, בין אם מהמיינסטרים האיכותי ובין אם מהשוליים. שישה מפגשים ומעלה.

מועדון קריאה לנוער:

דרך הספרים אנחנו לומדות להכיר את עצמנו ואת העולם, לדבר על רגשות שעולים מתוך הקריאה, על נושאים שלא ידענו ומעניינים אותנו, על תקופות שונות, על מה זה להיות בעולם. בכל מפגש נפתח שיחה סביב ספר שנקבע ונקרא מראש. בתחילה אקבע אילו ספרים נקרא, בהמשך המשתתפות יוכלו להציע הצעות.

מוזמנות ומוזמנים ליצור קשר לגבי כל דבר ועניין.